Serving Schedule

November and December
Worship Serving Schedulechalice

 

11/07 Twenty- Third Sun. after Trinity
Celebrant      Fr. Mark
Reader           Roger Eckenrod
Server             Scott Jewell
Cruc/Acol.     Aldrich Eckenrod

11/14 Twenty-Fourth Sun. after Trinity
Celebrant       Bp. Peter
Reader            Daryl Barber
Server             Scott Jewell
Cruci/Acol.    James Barber                          

11/21 Sunday next before Advent
Celebrant       Fr. Mark        
Reader            Kevin Isley              
Server             Roger Eckenrod
Acolyte           Oliver Isley
Crucifer          Jacob Isley                                                   

11/28 First Sunday in Advent
Celebrant      Fr. Mark
Assisting       Bp. Peter
Reader           Scott Jewell     
Server            Daryl Barber
Cruc/Acol.    James Barber

12/05 Second Sun. in Advent
Celebrant      Fr. Mark
Reader           Roger Eckenrod             
Server            Kevin Isley 
Cruc/Acol.    Aldrich Eckenrod

12/12 Third Sun. in Advent
Celebrant      Fr. Mark
Reader           Kevin Isley             
Server            Scott Jewell 
Acolyte           Oliver Isley
Crucifer          Jacob Isley 

12/19 Fourth Sun. in Advent
Celebrant      Bp. Brewer
Homilist        Fr. Mark
Reader          Daryl Barber              
Server            Roger Eckenrod
Cruc/Acol.    James Barber

12/24 - 5:30pm - Vigil of the Nativity of Our Lord
Celebrant                Fr. Mark
Assisting                 Bp. Peter
Reader                     Roger Eckenrod
Servers                    Scott Jewell & Kevin Isley
Acolyte                    Oliver Isley
Crucifer                   Aldrich Eckenrod

12/26 Feast of St. Stephen (1st after Christmas)
Celebrant                Fr. Mark 
Homilist                  Bp. Peter
Reader                     Kevin Isley 
Server                      Daryl Barber
Cruc/Acol.              Jacob Isley

11/10 Wednesday
Celebrant: Fr. Mark
Server:  Tim

11/17 Wednesday
Celebrant: Fr. Mark
Server:  Tim

11/24 Wednesday
Celebrant: Bp. Brewer
Server:  Tim

12/05 Wednesday
Celebrant: Fr. Mark
Server:  Tim

12/15 Wednesday
Celebrant: Fr. Mark
Server:  Tim

12/22 Wednesday
Celebrant: Fr. Mark
Server:  Tim

12/29 Wednesday
Celebrant: Fr. Mark
Server:  Tim

 

 

 

 

 

 

 

October Altar Guild

11/7 - Sally Wilson & Laura Bell

11/14 - Teresa Barber & Ann van Buren

11/21 - Mollie Murphy

11/28 - Bonnie Swaney & Angie Eller

12/5 - Sally Wilson & Laura Bell

12/12 - Teresa Barber & Ann van Buren

12/19 - Mollie Murphy

12/26 - Bonnie Swaney & Angie Eller
12/17 - Mollie Murphy

Fellowship Following Mass (1st and 3rd Sundays)

Oct 3 - Judy Daughtry & Nichole Isley
Oct 17 - Grace Smith & Ann van Buren

Nov 7 - The Jewels & The Burkholders
Nov 21 - The Kings & Mary Lou Nance

Dec 5 - The Bells & Frank Grove
Dec 19 - Lindsay & Mollie Murphy

If you switch your fellowship day with someone else, please update the schedule on the bulletin board at the church and notify Bonnie Swaney and Bishop Brewer so that they can report it correctly in the weekly bulletin and on the website. THANK YOU ALL!!